Par festivālu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2024. gadā norisināsies jau 28. reizi un kā ierasts, piedāvā skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmas un vidēja garuma filmas. 2ANNAS eksistē kontekstā, kurā īsfilmas formāts ir ne vien pakāpiens uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet arī apzināta, konsekventa izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgs mākslas fakts. Tāpat festivāls pazīstams ar trakām ballītēm neierastās vietās, brīvu atmosfēru un radošām izpausmēm ne tikai kino formā.

2ANNAS ik gadus piedāvā četras konkursa programmas: Starptautisko īsfilmu konkursu, Baltijas īsfilmu konkursu, Starptautisko vidēja garuma īsfilmu konkursu, kā arī konkursu bērniem un jauniešiem paredzētām filmām. Arī 2024.gadā festivāls norisināsies gan klātienē, gan arī tiešsaistē.

Kopš 2013. gada festivāls veido arī tematiskas ārpuskonkursa programmas. Ik pēc trīs gadiem tiek mainīts šo programmu tematu cikls un tā mērķis ir sabiedrībā rosināt diskusiju par izvēlētajām fokusa tēmām, 2023. - 2025. gadu fokusa cikls izvēlēts "Ķermenis un miesa" (2023), "Prāts" (2024) un "Simbioze" (2025).

2024.gada festivāla tēmā “Prāts” pievērsīsimies cilvēka racionālajām un irracionālajām prāta pasaules šķautnēm. Aplūkosim gan zinātnes sasniegumus, gan arī (it kā) ārpus prāta esošas vīzijas. Kino formāts ir pateicīgs, lai vzualizētu apziņas slēptākos nostūrus. Plānotās programmas:

“Ārpus prāta (out of your mind)”, kur ielūkosimies dažādos garīgās veselības jautājumos svaigā un oriģinālā veidā.

“Halucinācijas” būs eksperimentālā īsfilmu programma balstīta attēla un simbolu interpretācijās un analogajās tehnikās.

“Atmiņa” ielūkosies gan cilvēku personīgo, gan kolektīvās atmiņas konceptiem, zināmā mērā iesildot jau 2025.gada tēmu - “Simbioze”. “Laiks” ir viena no būtiskākajām kino maģijas sastāvdaļām, ielūkosimies laika manipulācijās un kā kino formāts spēj apvienot fizikas, filozofijas un autoru personīgās pieredzes vienuviet.

Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas starp filmu skatītājiem un veidotājiem, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā, starptautiskajā mūzikas festivālā Laba Daba, sarunu festivālā LAMPA, laikmetīgās mākslas forumā „Baltā nakts”, u.c., kā arī katru gadu dodas tūrē uz dažādām Latvijas pilsētām un vietām, demonstrējot spilgtākās festivāla filmu programmas.

Seko mums facebook un instagram