Žūrija 2023

 

Bohdan Zhuk

Bohdans Žuks ir Ukrainas lielākā starptautiskā kinofestivāla Molodist programmētājs. Viņš ir bijis šī pasākuma LGBTQ+ programmas Sunny Bunny kurators kopš 2014. gada, kad Bohdans pievienojās komandai kā preses atašejs. 2023. gadā Sunny Bunny kļūs par pirmo kvīru filmu festivālu Ukrainas vēsturē. Bohdans ir tā līdzdibinātājs un direktors. Visu šo laiku viņš ir bijis Ukrainas vadošās LGBTQ+ tiesību aizstāvošās nevalstiskās organizācijas Fulcrum NGO valdes loceklis.

Žuks ir piedalījies vairākos starptautiskos kino pasākumos kā žūrijas un producentu komandas loceklis, kā arī tulkojis filmas nacionālajām pirmizrādēm un festivālu skatēm. 

 Matīss Kaža

Režisors, producents un scenārists. Debitējis ar dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu! (2017), kas demonstrēta kinofestivālos visā pasaulē, iegūstot vairākas balvas. Debijas filmai sekoja pirmais latviešu vesterns Kur vedīs ceļš (2020) un divas viena kadra filmas, kas sapludina teātra un kino robežas – Kino un mēs (2020) un Ūdens garša (2022)

Pērn Matīss dibinājis savu producēšanas kompāniju Trickster Pictures. Vietējā un starptautiskā mērogā plašu atzinību izpelnījās Matīsa filma Neona pavasaris (2022), kā arī viņa producētā Lindas Oltes filma Māsas (2022). Tapšanas stadijā ir Matīsa producētā Ginta Zilbaloža animācijas filma Straume, kas jau izpelnījusies uzmanību nozīmīgu festivālu tirgus skatēs, tostarp Ansī un Venēcijā.

Justė Michailinaitė

Justė Michailinaitė ir daudzsološa producente no Lietuvas. Ieguvusi vērtīgu un plašu pieredzi filmu industrijā, pašlaik viņa pastiprināti fokusējas uz filmu producēšanu – jomu, kas viņu ļoti aizrauj. Justė strādā ar jaunajiem un uzlecošajiem talantiem, nemitīgi meklējot jaunus stāstus un oriģinālas idejas. Viņa producē un līdzproducē spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas.

Justė vada producēšanas kompāniju Broom Films. Viņa ir arī Lietuvas Animācijas asociācijas prezidente un Animācijas un video spēļu festivāla BLON industrijas un izplatīšanas koordinatore.