Jaunumi

20.12.2023

AICINĀJUMS PIETEIKTIES JAUNO KRITIĶU MEISTARDARBNĪCAI

Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS Industrijas dienu programmas 2ANNAS FORUMS ietvaros notiks Jauno Kritiķu Meistardarbnīca. 

Pirmo reizi festivāla ietvaros, no 7. līdz 11. aprīlim, trīs dalībniekiem no Baltijas valstīm būs iespēja piedalīties intensīvā četru dienu meistardarbnīcā, ko vadīs kinokritiķe un žurnāliste Tara Karajica (Tara Karajica).

 

PROGRAMMA

Mentores Taras Karajicas vadībā trīs jaunie kritķi no katras Baltijas valsts apgūs filmu kritikas teoriju, praktizēsies īsfilmu analizēšanā un vērtēs 2ANNAS Baltijas konkursa filmas. Ar mentores atbalstu dalībnieki izvēlēsies arī vienu kritiķu balvas ieguvēju. 

 

MENTORS

Tara Karajica ir Belgradā dzīvojoša kino programmu veidotāja, kritiķe un žurnāliste. Šobrīd viņa ir Igaunijas kinofestivāla Black Nights īsfilmu programmas PÖFF Shorts kuratore un industrijas programmas vadītāja. Iepriekš viņa ir bijusi spēlfilmu programmas veidotāja Durbanas Starptautiskajā filmu festivālā un festivālā SXSW, kā arī īsfilmu programmas direktore un kuratore festivālā SEEFest

Viņas raksti ir tikuši publicēti tādos kino portālos kā Variety, Indiewire, Screen International, Little White Lies, Business Doc Europe, Film New Europe un citos plašsaziņas līdzekļos, tostarp Eiropas Kino akadēmijas tiešsaistes žurnālā Close-up, un Eurimages

Tara ir Eiropas Kino akadēmijas, Tiešsaistes filmu kritiķu biedrības un Sieviešu kinožurnālistu alianses biedre un labākā kritiķa balvas laureāte 2014. gada kinofestivālā Altcine Action.

2016. gada septembrī Tara nodibināja īsfilmām veltītu interneta žurnālu Yellow Bread, kas tika iekļauts 2017. gada 25 labāko īsfilmām veltīto blogu un tīmekļa vietņu sarakstā. 2018. gada februārī viņa izveidoja Fade to Her – žurnālu par veiksmīgām sievietēm kinomākslas nozarē, bet 2019. gadā viņa bija Eiropas filmu popularizēšanas organizācijas perspektīvāko jauno aktieru balvas “Filmu zvaigznes” (Shooting Stars) žūrijas locekle. Tara regulāri piedalās kino festivālos kā kino kritiķe, moderatore un žūrijas locekle. 

PRIEKŠROCĪBAS

 • Dalībniekiem tiek segtas ēdināšanas (un naktsmītnes, ja nepieciešams) izmaksas meistardarbnīcas laikā;
 • Dalībniekiem tiek nodrošināta festivāla akreditācija, kas dod iespēju redzēt visas festivāla programmas, kā arī ieeju festivāla industrijas aktivitātēs un pasākumos.
 • Nav pieteikšanās vai dalības maksas.

PRASĪBAS

 • Meistardarbnīcai var pieteikties visi, kas dzimuši vai dzīvo Igaunijā, Lietuvā vai Latvijā. 
 • Vienu dalībnieku no katras Baltijas valsts izvēlēsies 2ANNAS komanda.
 • Pretendentiem jābūt labām angļu valodas zināšanām (gan mutiski, gan rakstiski).
 • Pretendentiem jāspēj segt ceļa izdevumus uz un no darbnīcas.
 • Ar pieteikumu iesniedzējs apstiprina pilnīgu dalību darbnīcā.
 • Pretendentiem jābūt motivētiem uzzināt vairāk par kinožurnālistiku un kritiku.
 • Tiks novērtēta iepriekšēja pieredze ar īsfilmām un / vai kino.
 •  

PIETEIKŠANĀS PROCESS

Visi interesenti tiek aicināti pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/2annas-kritiku-meistardarbnica. Pieteikšanās termiņš ir pagarināts līdz 10. februārim, 23:59. 

 

 • Radošā darba paraugs ir, piemēram, analīze, intervija, raksta publikācija utml.;
 • Radošā darba paraugam jābūt ne garākam par 1500 vārdiem;
 • Pieteikuma un darbnīcas valoda ir angļu valoda.

Rezultāti tiks paziņoti līdz februāra beigām.
Papildu informācijai lūdzam sazināties ar Diānu Tropi, diana@2annas.lv

Jauno kritiķu meistardarbnīca tiek organizēta ar Latvijas Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu.